Reklama

Prezydent: "nie ustawiałem żadnych konkursów"

01/08/2011 16:49

Dzisiaj na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej prezydent Czerniawski oficjalnie zaprezentował „nowe twarze” zatrudnione w łomżyńskim ratuszu.

Przypomnijmy, że prezydent Łomży trzy miesiące temu odwołał prawie wszystkich naczelników w ratuszu i rozpisał konkursy na te stanowiska.

- Nie mam i nie miałem żadnych politycznych nacisków, jeżeli chodzi o kształtowanie kadry kierowniczej urzędu. [..]Nie ustawiałem żadnych konkursów. [..]Tak jak ja się poddałem weryfikacji wyborców, tak postanowiłem, że weryfikacji muszą poddać się wszyscy naczelnicy.

Jedynie w Wydziale Gospodarowania Nieruchomościami nie został ogłoszony konkurs na naczelnika.

Reklama

- Pani Rzędarska zdecydowaa się przejść na emeryturę. […] Są tam (w wydziale, przy.red.) sprawy sporne, sprawy sądowe, newralgiczne, niewidoczne na zewnątrz. […] Dlatego bez konkursu powołałem na to stanowisko najbardziej doświadczonego pracownika pana Jerzego Bittnera.

W ramach „przewietrzania ratusza”(hasło z kampani wyborczej) Mieczysław Czerniawski wprowadził jednak tylko trzech nowych naczelników (pozostali naczelnicy wydziałów zachowali swoje funkcje), jednego kierownika i rzecznika prasowego.

Reklama

Nowe osoby w ratuszu to:

Anna Sobocińska - Rzecznika Prasowego Prezydenta

Maria Kamalska - Kierownik Referatu Zamówień i Zakupów Publicznych

Waldemar Matkowski - Naczelnik Centrum Obsługi Inwestora

Marek Raszczyk - Naczelnik Wydziału Inwestycji

Andrzej Kiełczewski - Naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych

W ostatnich trzech miesiącach ogłoszono również sześć konkursów na stanowiska niekierownicze, na które wpłynęło w sumie 70 ofert, z których tylko 27 spełniało wymogi formalne.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości