Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza w Łomży otrzymała w miniony piątek w prezencie od prezydenta Łomży telewizor, który stał dotąd w jego gabinecie. Na ulicę Rybaki trafiły także dwa komputery. Ze sprzętu korzystają teraz wychowankowie Domu Dziecka.
- Z okazji Dnia Dziecka chcieliśmy zrobić niespodziankę. Telewizor zakupiony został do gabinetu prezydenckiego kilku lat temu. Myślę, że w tym miejscu bardziej się przyda i jeszcze długo posłuży dzieciom - mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
W imieniu prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, który nie mógł osobiście przekazać dzieciom sprzętu, zrobiła to wiceprezydent Agnieszka Muzyk i przewodnicząca Rady Miejskiej Bernadeta Krynicka.
- Przekazujemy telewizor i komputery w imieniu Prezydenta. Mam nadzieję, że będzie dobrze wam służył - mówiła Agnieszka Muzyk. Zastępca Prezydenta Łomży porozmawiała również chwilę z dziećmi, pytając się m.in. o oceny i plany na wakacyjny czas.
Niespodziewany prezent z zadowoleniem przyjął dyrektor Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Łomży Krzysztof Jankowski, który w imieniu swoim oraz wychowanków serdecznie podziękował za otrzymaną pomoc.
W łomżyńskiej Placówce przebywa obecnie 24 wychowanków.