Reklama

Prezydent: wygrana ŁKS spowoduje kłopoty

06/07/2011 12:40

Mecz ŁKS 1926 z OKS Stomil Olsztyn odbędzie się 20 lub 27 lipca. Taką informację podał podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta prezydent Mieczysław Czerniawski. W związku z meczem trzeba jednak będzie odłożyć obowiązkową, 6-tygodniową konserwację płyty boiska.

Mecz, który mógł nie dojść do skutku z powodu zamknięcia na czas wakacji stadionu miejskiego, wzbudził wiele pytań radnych.

O konieczność tak długiej konserwacji boiska pytał m.in. radny Andrzej Wojtkowski. Sugerował, by konserwacja płyt boiska była prowadzona na bieżąco, po każdym spotkaniu rozgrywanym na stadionie.

- Tego typu nawierzchnia, jak zastosowana na miejskim stadionie, wymaga raz w roku 6-tygodniowej konserwacji - tłumaczył prezydent Mieczysław Czerniawski. - Spotkanie z OKS Stomil Olsztyn mimo wszystko odbędzie się na naszym stadionie. Jednak w wypadku wygranej ŁKS znów mamy problem, bo kolejny mecz wypadnie 3 sierpnia. To znów nie pozwoli na 6-tygodniową konserwację - obawia się prezydent.

Reklama

Przy okazji meczu z klubem z Olsztyna wypłynęła też sprawa wygórowanego cennika Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zatwierdzonego pod koniec czerwca przez prezydenta.

- Zachodzi zagrożenie, że oświetlenie stadionu zobaczymy raz na rok albo i w ogóle! Jeśli bowiem cennik zakłada, że mecz z oświetleniem to koszt ok. 2 tys. złotych, a bez oświetlenia- ok. 700 złotych, to kto wybierze tę droższą opcję?- zastanawiał się radny Wojtkowki.

Prezydent Czerniawski uspokajał jednak, że cennik MOSiR przygotowany został z myślą "o osobach z zewnątrz" i to im ma być okazywany. Dyrektor MOSiR-u może bowiem stosować 30 proc. obniżkę cen, a prezydent może udzielić rabatu nieograniczonego. Łomżyńskie kluby sportowe i sportowcy właśnie na takie obniżki i rabaty mają liczyć.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości