Uaktywnili się oszuści, którzy podają się za pracowników administracji budynków, przedstawicieli instytucji państwowych czy społeczników. W związku z tym MPGKiM apeluje do mieszkańców i przypomina podstawowe kwestie dotyczące bezpieczeństwa.
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Zakład Budżetowy w Łomży apeluje do mieszkańców, żeby byli ostrożni.
- "W ostatnim czasie odnotowuje się szereg zdarzeń związanych z próbą wtargnięcia do mieszkań osób obcych, przedstawiających się jako pracownicy administracji budynku, rozmaitych instytucji państwowych, społecznych lub pomocowych" - czytamy w informacji, którą MPGKiM ZB umieściło w mediach społecznościowych.
MPGKiM prosi, żeby nie otwierać drzwi do mieszkania bez sprawdzenia, kto stoi po drugiej stronie. Nie powinno się też otwierać - z wykorzystaniem domofonu - drzwi wejściowych do budynku osobom, których nie znamy. Warto także unikać podejrzanie korzystnych ofert, tym bardziej, jeżeli potrzebne jest podpisywanie dokumentów, wpłacenie zaliczki czy ujawnienie innych informacji. Dobrze jest również uczulać na takie zagrożenia swoich sąsiadów, szczególnie kiedy chodzi o osoby starsze bądź dzieci.
MPGKiM przypomina, że czynności/przeglądy itp. w budynku wykonywane przez administrację za każdym razem poprzedzone są ogłoszeniem o terminie i czasie ich realizacji. W razie wątpliwości można daną informację potwierdzić u administratora (tel. 86 216 56 65).
- "Jeśli macie zaś Państwo wątpliwości co do uczciwości osób obcych w budynku, poinformujcie policję" - dodaje Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Zakład Budżetowy w Łomży.
