Reklama

Promile, brak dokumentów i narkotyki w jednym samochodzie

19/06/2015 11:05

Łomżyńscy policjanci zatrzymali kierowcę bmw, który był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu, a dodatkowo wyszło na jaw, że jeden z jadących z nim pasażerów ma przy sobie narkotyki. Teraz obaj odpowiedzą przed sądem.

Tuż po północy 18 czerwca funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego łomżyńskiej Policji zatrzymali do kontroli drogowej bmw na kolneńskich tablicach rejestracyjnych. Samochodem podróżowało trzech młodych mężczyzn. Okazało się, że 27-letni kierujący, mieszkaniec gminy Piątnica, jest pod wpływem alkoholu, jak też nie posiada przy sobie prawa jazdy. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ponadto, podczas przeprowadzania kontroli, u jednego z pasażerów auta mundurowi zabezpieczyli dwie torebki foliowe zamykane strunowo. Po przeprowadzonych badaniach wyszło na jaw, że 30-letni mieszkaniec Łomży miał przy sobie blisko 4 gramy amfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Reklama

Po sporządzeniu dokumentacji 27-latek został zwolniony i z wolnej stopy będzie odpowiadał za jazdę pod wpływem alkoholu oraz brak dokumentu, co jest wykroczeniem. Natomiast za jazdę pod wpływem alkoholu, która jest przestępstwem, grozi mu trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, do 5 tys. złotych grzywny na rzecz ofiar wypadków samochodowych, a nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

30-letni pasażer bmw spędził noc w policyjnym areszcie i wczoraj usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, a obecnie został przewieziony do prokuratury, gdzie prokurator podejmie decyzję odnośnie środków zapobiegawczych, jakie zostaną wobec niego zastosowane. Mężczyzna jest dobrze znany łomżyńskim policjantom, a jego nazwisko przewija się w różnych sprawach.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości