Reklama

Przebył 15 km biegiem. Stanął na podium.

29/05/2012 07:00

Łomżyńscy biegacze w miniony weekend brali udział w III Szczycieńskiej 15-tce. Zawody te odbywają się co roku pod innym hasłem. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było ściganie się "Ścieżką Córki Rybaka". Do mety jako pierwszy z łomżyniaków dobiegł Jacek Dłużniewski z Klubu Sportowego Łomżanie.

Pierwsza Szczycieńska Piętnastka prowadziła "Tatarskim Szlakiem", druga zaś "Szlakiem Bociana Czarnego", do rezerwatu przyrody Galwica.

W tym roku biegacze zmierzyli się na 15-kilometrowej "Ścieżce Córki Rybaka".

Do mety jako pierwszy dobiegł Jacek Dłużniewski z KS Łomżanie, który uzyskując czas: 1:00:51 stanął na najwyższym stopniu podium, zajmując pierwsze miejsce w kategorii M30.

 - Do ostatnich metrów walczyli o lepsze miejsce: Krzysztof Grygo /KRB-EKO ŁOMŻA czas: 1:04:56 M50-4/ z Mariuszem Nizińskim /ŁKB – czas: 1:05:05 M50-5/. Obaj zajęli miejsca tuż za podium w kategorii M50. Pozostali nasi reprezentanci także wypadli obiecująco, choć nie każdy miał za swój główny cel walkę o czas. Tadeusz Wyrwas z KS Łomżanie osiągnął czas: 1:08:41, a Józef Tyborowski czas: 1:11:12- dodaje Jacek Dłużniewski.

Reklama

 Nasze miasto miało także swojego przedstawiciela wśród płci pięknej. Anna Chojnowska /ŁKB – czas: 1:25:08 K40-2/ pokonała dystans 15km wraz z dziećmi: Katarzyną i Markiem.

Rozbiegana mama zajęła drugie miejsce w kategorii wiekowej i odebrała okolicznościową statuetkę. Córka Katarzyna wróciła do domu z pięknym pucharem, będącym wyróżnieniem dla najmłodszej uczestniczki biegu.

Dla szczęśliwców przypadły jeszcze dodatkowe nagrody, które sprawiedliwie rozlosowano.

- Po części sportowej imprezy nadszedł czas na uroczystości. Organizatorzy urządzili wesele córki rybaka ze wszystkimi biegaczami, a biegaczek z synem rybaka. Była uczta i tańce przy orientalnej muzyce- przekazuje Jacek Dłużniewski z KS Łomżanie.

Reklama

Kolejna okazja do biegania, i to dla całych rodzin, szykuje się już w najbliższą sobotę, 2. czerwca.

KS Łomżanie na bieżni przy Szkole Podstawowej nr 9 organizuje Biegowy Festyn Rodzinny pod hasłem "Biegam, trenuję, rywalizuję- bo zdrowie szanuję". W ramach imprezy odbędzie się bieg przedszkolaków, bieg rodzinny, bieg szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz bieg dla wszystkich. Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na nagrody.

Informacje o planowanych biegach można znaleźć na stronie internetowej KS Łomżanie, pod adresem www.kslomzanie.cba.pl.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości