Już w ten weekend (28 – 30 maja) w Łomży rozegrany zostanie Półfinał Mistrzostw Polski w Koszykówce Dziewcząt w Kategorii Młodziczek. O awans do finału powalczą w nim dziewczęta reprezentujące Uczniowski Klub Sportowy 4 Łomża. Patronat honorowy nad turniejem objął Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski.
- Walka będzie naprawdę zacięta, bo do Łomży przyjadą mocne drużyny z klubów z wieloletnią tradycją. Nasze dziewczęta reprezentują bardzo wysoki poziom umiejętności, solidnie trenują i przygotowują się do turnieju, dlatego przeciwnikom stawiamy wysoko poprzeczkę - komentuje prezes klubu i trener mistrzowskiej drużyny Marcin Piotrowski. - To będą bardzo zacięte i widowiskowe mecze. Zapraszamy wszystkich na transmisje online, bo sportowych emocji na pewno nie zabraknie- dodaje asystent trenera Daniel Chojnowski.
Pierwszy mecz UKS 4 Łomża rozegra w piątek 28 maja o godzinie 17.00, kiedy to zmierzy z zespołem Wisła Canpack Kraków. W sobotę o godzinie 14.00 koszykarki z Łomży zagrają z drużyną Zagłębia Sosnowiec, a w niedzielę o godzinie 12.30 zaplanowany jest mecz UKS 4 Łomża kontra MUKS WSG Supravis Bydgoszcz. Wszystkie spotkania będzie można oglądać online.
Uroczyste zakończenie rozgrywek i dekoracja zawodników odbędzie się w niedzielę o godzinie 14.30. Organizatorem jest wydarzenia jest Uczniowski Klub Sportowy 4 Łomża, a współorganizatorami MOSiR Polski związek koszykówki i Szkoła Podstawowa nr 4 w Łomży.
PIĄTEK 28.05.2021 r.
SOBOTA 29.05.2021 r.
NIEDZIELA 30.05.2021 r.

Źródło: UM Lomza