Reklama

Przerwa na czytanie w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łomży [FOTO]

20/10/2020 13:54

19 października 2020 r. w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz V Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu Czytania w Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży był realizowany projekt „Przerwa na czytanie”.

W projekcie udział brali wszyscy obecni w tym dniu uczniowie, nauczyciele, a także pracownicy administracji i obsługi z dyrekcją szkoły na czele.  W sposób szczególny w realizację projektu włączyli się wychowawcy klas, którzy, znając swoich podopiecznych, często pomagali im w doborze literatury.

W tym dniu cała społeczność SP Nr 1 była zaopatrzona w wybrane przez siebie książki. Z relacji wychowawców wynika, że uczniowie edukacji wczesnoszkolnej preferowali popularne, bogato ilustrowane baśnie. Młodzież  klas starszych najczęściej czytała aktualnie omawiane lektury, nieliczni sięgnęli po fantasty Tolkiena lub Sapkowskiego. Dorosła część społeczności SP 1 wypożyczyła powieści i opowiadania o charakterze obyczajowym. Warto zauważyć, że  niewielka część naszych czytelników wybrała poezję Wisławy Szymborskiej, Edwarda Stachury i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

Reklama

Jako placówka oświatowa, przystępując do realizacji projektu, mieliśmy na celu propagowanie czytelnictwa wśród naszych uczniów. Mamy bowiem świadomość, że u podstaw ich osiągnięć dydaktycznych  leży właśnie obcowanie z książką, które warunkuje odpowiedni poziom techniczny czytania, a w konsekwencji rozumienie pisanych tekstów kultury na poziomie dosłownym i przenośnym.

Źródło: nadesłane/Halina Rogowska

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości