Reklama

Przybędzie miejsc z napojami wysokoprocentowymi?

23/03/2011 08:06

Równo za tydzień łomżyńscy radni zajmą się zmianą uchwały zezwalającej na powiększenie ilości miejsc sprzedaży alkoholu w mieście. Wnioskowana zmiana zakłada zwiększenie limitu punktów sprzedaży alkoholu przeznaczonego do spożycia poza miejscem sprzedaży do 50- dwukrotnie więcej, niż jest teraz.

Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zajmą się zmianą uchwały ograniczającej liczbę punktów sprzedaży alkoholu.

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały, w tej chwili Łomża ma takich punktów 25- znacznie mniej, niż ościennie miasta porównywalnej wielkości. W Ostrołęce limit punktów sprzedaży wynosi 65, a Suwałkach- 100, a w sporo mniejszym od Łomży Grajewie- 30. My jesteśmy zaś na szarym końcu.

"Istniejący stan ogranicza zasadę równości i swobodę działania przedsiębiorców" - czytamy w druku do uchwały.

Reklama

Wg projektu "uchwały zmieniającej uchwałę ws. ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5 proc. alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży jak i w miejscu sprzedaży", Łomża otrzyma nowe limity.

Sprzedaż alkoholu do spożycia poza miejscem sprzedaży będzie mogła odbywać się w 50. punktach, zaś barów, pubów, kawiarni i restauracji podających alkohol do spożycia na miejscu może być 65.

Wiadomo już, że z taką propozycją uchwały zgadza się Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Reklama

Komisja Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego, pod przewodnictwem Macieja Głaza proponuje zaś, by zwiększyć tylko pierwszy limit- sprzedaży do spożycia poza miejscem kupienia alkoholu. Liczba punktów podających alkohol na miejscu miałaby zaś pozostać bez zmian.

Jak zagłosują radni? Przekonamy się o tym za tydzień. Najbliższa sesja zwołana jest na 30. marca. Początek o godz. 10.00.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości