Zbliżają się wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Cały czas można zapisywać się do organizowanej przez KO akcji Obywatelskiej Kontroli Wyborów – za pracę w komisji przysługuje wynagrodzenie.
Już 15 października Polacy udadzą się do lokali wyborczych i wskażą 460 posłów i 100 Senatorów.
- Będą to najważniejsze wybory po ‘89 roku, od nich będzie zależała przyszłość Polek i Polaków, to od nich będzie zależał kierunek rozwoju Polski. Chcemy, żeby te wybory były – zgodnie z zapisami Konstytucji – równe, proporcjonalne i tajne. Chcemy, żeby każdy z Państwa głosów został policzony, żeby każdy z Państwa wiedział ile „waży” jego głos. Stąd też moja ogromna radość, że tylu mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego zapisała się do Obywatalskiej Kontroli Wyborów – mówi Alicja Łepkowska-Gołaś.
Reklama
W Łomży nie brakuje chętnych do pracy w komisjach wyborczych. Zgłosiło się dwukrotnie więcej osób, niż jest miejsc. W powiecie łomżyńskim wciąż są wolne miejsca – tu frekwencja wynosi około 50%.
- Zachęcam każdego z Państwa, kto chciałby uczestniczyć w tych wyborach, do zgłoszenia się na stronie www.pilnujewyborow.pl. Zapisy zajmują około minuty – mówi Alicja Łepkowska-Gołaś.
Szczegóły w materiale VIDEO