W Łomży odbyła się dzisiaj konferencja Koalicji Obywatelskiej, podczas której zaprezentowano kandydatów do rady miejskiej oraz kandydatkę do sejmiku województwa podlaskiego. Spotkanie, które miało miejsce w biurze poselskim Alicji Łepkowskiej-Gołaś, zgromadziło przedstawicieli ze wszystkich okręgów w Łomży.
- Zdaję sobie sprawę z tego, jak ważna jest współpraca na linii parlament-samorząd-rząd i gwarantuję, że będę działała, żeby otwierać Wam drzwi w ministerstwach, bo wierzę, że jesteście zwycięską drużyną - mówiła Alicja Łepkowska-Gołaś.
Piotr Serdyński, wiceprezydent Łomży, zwrócił uwagę na znaczenie nadchodzących wyborów dla przyszłości miasta:
- Dziś mieszkańcy oczekują od lokalnych władz lepszych miejsc pracy, podniesienia jakości życia, wzmacniania lokalnej tożsamości i siły naszego regionu. Oczekują poczucia bezpieczeństwa, a nie politycznych sporów - mówił Serdyński.
On też podkreślił potrzebę współpracy i zaufania między parlamentem, koalicją rządową i samorządem.
- To my mamy otwierać drzwi ministerstw, urzędów czy instytucji. Tak się dzieje i tak będzie się działo dalej. Robimy to we współpracy z prezydentem miasta i będziemy to robić nadal po wyborach - deklarował wiceprezydent.
Maria Konopka, kandydatka do sejmiku województwa podlaskiego, zaakcentowała swoje zainteresowanie finansami i sprawiedliwym podziałem funduszy dla Łomży.
- Bardzo boli mnie to, że szpital łomżyński z nazwy jest tylko wojewódzki. Ja nie obiecuję. Ja zawsze realizuję to, co jest potrzebne - powiedziała na koniec spotkania kandydatka.
Na wydarzeniu zabrakło lidera listy do sejmiku wojewódzkiego Jacka Piorunka.