Przyszłość Łomży w rękach mieszkańców: Koalicja Obywatelska prezentuje kandydatów do lokalnych wyborów [VIDEO i FOTO]

10/03/2024 19:43

W Łomży odbyła się dzisiaj konferencja Koalicji Obywatelskiej, podczas której zaprezentowano kandydatów do rady miejskiej oraz kandydatkę do sejmiku województwa podlaskiego. Spotkanie, które miało miejsce w biurze poselskim Alicji Łepkowskiej-Gołaś, zgromadziło przedstawicieli ze wszystkich okręgów w Łomży.

- Zdaję sobie sprawę z tego, jak ważna jest współpraca na linii parlament-samorząd-rząd i gwarantuję, że będę działała, żeby otwierać Wam drzwi w ministerstwach, bo wierzę, że jesteście zwycięską drużyną - mówiła Alicja Łepkowska-Gołaś.

Piotr Serdyński, wiceprezydent Łomży, zwrócił uwagę na znaczenie nadchodzących wyborów dla przyszłości miasta: 

- Dziś mieszkańcy oczekują od lokalnych władz lepszych miejsc pracy, podniesienia jakości życia, wzmacniania lokalnej tożsamości i siły naszego regionu. Oczekują poczucia bezpieczeństwa, a nie politycznych sporów - mówił Serdyński.

On też podkreślił potrzebę współpracy i zaufania między parlamentem, koalicją rządową i samorządem.

- To my mamy otwierać drzwi ministerstw, urzędów czy instytucji. Tak się dzieje i tak będzie się działo dalej. Robimy to we współpracy z prezydentem miasta i będziemy to robić nadal po wyborach - deklarował wiceprezydent.

Maria Konopka, kandydatka do sejmiku województwa podlaskiego, zaakcentowała swoje zainteresowanie finansami i sprawiedliwym podziałem funduszy dla Łomży.

- Bardzo boli mnie to, że szpital łomżyński z nazwy jest tylko wojewódzki. Ja nie obiecuję. Ja zawsze realizuję to, co jest potrzebne - powiedziała na koniec spotkania kandydatka.

Na wydarzeniu zabrakło lidera listy do sejmiku wojewódzkiego Jacka Piorunka.

 

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/03/2024 14:17

Najnowsze rolki



Najnowsze wiadomości