Z niewielkim czasowym poślizgiem wystartował dziś w Łomży Puchar Polski Kadetów w Boksie. Blisko 200 15 i 16-latków ze wszystkich województw przez cztery dni walczyć będzie o medale i tytuły mistrzów Polski. W tym gronie jest także pięciu zawodników BKS "Tiger" Łomża.
Otwarcia zawodów dokonali przedstawiciele samorządów, które mają swój udział w sfinansowaniu organizacji imprezy: wiceprezydent Łomży Mirosława Kluczek, członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek oraz wójtowie Gmin Łomża i Piątnica Jacek Nowakowski i Edward Łada oraz główny organizator imprezy Zbigniew Maleszewski. Ceremonię otwarcia poprzedził przemarsz wszystkich ekip z sędziami na czele oraz wysłuchany w postawie zasadniczej Mazurek Dąbrowskiego.
Zanim pierwsi zawodnicy przystąpili do rywalizacji o w walkach eliminacyjnych, pamiątkowymi dyplomami od Prezydenta Łomży za osiągnięcia sportowe na krajowych ringach uhonorowani zostali zawodnicy łomżyńskiego klubu: Piotr Arnista, Eryk Pawczyński, Marcin Kapelewski, Daniel Maleszewski, Mateusz Gawęcki i Adrian Oleksiej.
Ten ostatni, tuż po ceremonii otwarcia, wyszedł ponownie na ring, gdzie zmierzył się w niepunktowanej walce sparingowej z rówieśnikiem z Ostrołęki. Chwilę później pierwsi uczestnicy zawodów stanęli między linami i rozpoczęła się rywalizacja.
Dziś przeprowadzone zostaną walki eliminacyjne. Eliminacje dokończone zostaną w piątek 7 listopada (od godz. 11.00), a tego samego dnia po południu (godz. 17.00) rozpoczną się ćwierćfinały. Bokserzy, którzy wyjdą z nich zwycięsko, kolejne swoje walki toczyć będą już w ramach półfinałów w sobotę od godz. 11.00. Druga tura walk półfinałowych zaplanowana została na godz. 17.00. Finaliści wyłonieni w sobotę, mierzyć się będą w walkach finałowych w niedzielę 9 listopada już od godz. 11.00.