Reklama

Punktów już nie będzie można redukować

26/07/2011 08:48

Chociaż od stycznia 2013 roku ma zniknąć możliwość "kasowania" punktów karnych dzięki uczestnictwu w szkoleniach, na razie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży nie przeżywa oblężenia. Kolejne szkolenie dla kierowców z dużym bagażem punktów rusza jutro i można na nie przyjść bez zapisów.

Większe zainteresowanie szkoleniami dla kierowców, którym naliczone zostały punkty karne, odnotowuje wiele ośrodków w całym kraju.

Wszystko przez zmieniające się wkrótce przepisy, które sprawią, że "kasowanie" konta będzie dłuższe i droższe. Od stycznia 2013 roku znikną dotychczasowe, 6-godzinne kursy. Kierowca, który uzbiera 24 punkty karne, będzie musiał pójść na szkolenie reedukacyjne, kosztujące ok. 500złotych.

Jeśli w ciągu pięciu lat od szkolenia znów wyzeruje swoje konto, będzie musiał znów przejść cały kurs na prawo jazdy i zdać egzamin. To będzie już wydatek minimalnie 1-1,2 tys.zł.

Reklama

W Łomży zapobiegliwych kierowców jest jednak niewielu.

- Na razie nie widać nadmiernego, większego niż do tej pory zainteresowania szkoleniami. Można w nich uczestniczyć bez wcześniejszych zapisów- dowiedzieliśmy się w łomżyńskim WORD.

Najbliższe szkolenie rusza jutro o godz. 13.00. Kierowcy powinni przygotować się na sześć godzin zajęć- z psychologiem i policjantem. Szkolenie kosztuje 290złotych i zmniejsza konto o sześć punktów karnych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości