40 osób może zapisać się na studia podyplomowe dofinansowane przez Unię Europejską. Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży uruchomiła drugą edycję programu, w którym środki z EFS pokrywają 80 proc. czesnego za naukę.
Projekt „Studia podyplomowe na rzecz rozwoju kadr nowej gospodarki” realizowany jest przez PWSIiP i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu.
Uczelnie uruchomiły dwa kierunku studiów podyplomowych: menadżerski oraz zarządzanie jakością i bezpieczeństwem w przedsiębiorstwie rolno-spożywczym.Na każdym z nich czeka 20 miejsc.
80 proc. kosztów studiów pokrywają środki z EFS. Oznacza to, że każdy student do studiów będzie musiał dopłacić ok. tysiąca złotych.
Zajęcia będą odbywały się w weekendy. W sumie cykl studiów obejmie 14 zjazdów.