Łomżyniacy, którzy opłacali rachunki za prąd w punkcie kasowym PGE przy Al. Legionów, już nie zrobią tego za darmo. Od początku kwietnia za opłaty będzie pobierana prowizja- 0,99zł.
Punkt kasowy w łomżyńskim oddziale PGE jest czynny od godz. 8.00 do 14.00. W tym czasie setki łomżyniaków opłacało tam rachunek za prąd- bo w punkcie nie pobierano opłat.
- Na poczcie, w banku czy w sklepach zawsze pobierana jest prowizja. Nawet 2,5 złotego za jeden rachunek. W ciągu roku to 30złotych wydanych całkiem niepotrzebnie. Dlatego co miesiąc stawałem w kolejkę w PGE - mówi pan Edward, emeryt z Łomży.
Łomżyniakom nie przeszkadzały długie kolejki (czasem sięgające aż na schody), ani to, że jeśli trafiło się akurat na przerwę kasjerki, trzeba było poczekać dodatkowy kwadrans. Wszystko dlatego, że rachunek nie był obarczony prowizją.
Od 2. kwietnia to się zmieni- PGE będzie pobierało 0,99 złotych od każdego opłaconego rachunku. Firma tłumaczy, że ten krok wymusiły na niej konieczne oszczędności, a także- chęć poprawy warunków obsługi klientów. Do tej pory w kasach pracowało mało osób, przez co w kolejkach trzeba było czekać nawet po pół godziny. Teraz - za 0,99 złotych- ma się to zmienić.