Łomżyńskie Rady Osiedlowe zwróciły się ze wspólnym wnioskiem do prezydenta o o zabezpieczenie środków finansowych na potrzeby ich statutowej działalności. Osiedlowi działacze chcieliby, aby każda rada mogła dysponować kwotą 10 tys. złotych.
Jak podkreślają w swoim wniosku członkowie Rad Osiedlowych, zapewnienie takich funduszy umożliwi im szybkie i skuteczne rozwiązywanie spraw zgłaszanych przez mieszkańców. Chodzi o tak prozaiczne problemy, jak np. brak kosza na śmieci, który można ustawić w odpowiednim miejscu szybko i bez zbędnej biurokracji. Rady Osiedlowe chciałyby, również wspólnie, organizować imprezy dla mieszkańców.
Pod wnioskiem podpisali się przewodniczący siedmiu działających w Łomży Rad Osiedlowych.