Reklama

Ratusz planuje budowę nowych dróg

26/05/2011 07:09

32 kilometry dróg planuje zbudować prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. Podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej zastępca prezydenta Beniamin Dobosz przedstawił radnym wstępne założenia Programu Budowy Ulic.

- Najwyższą rangę otrzymają ulice o strategicznym znaczeniu dla rozwoju miasta i aktywizacji nowych terenów dla rozwoju przedsiębiorczości. Ważnymi kryteriami będą także funkcja ulicy w układzie komunikacyjnym miasta, a także stopień zainwestowania terenu przyległego- informuje Łukasz Czech z Wydziału Organizacji i Obsługi Urzędu Miasta w Łomży.

O tym, czy droga znajdzie się w Planie Budowy Ulica, zadecydują też inne kryteria: m.in. zobowiązania miasta, umieszczenie ulicy w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym, a także to, jak długo dana ulica istnieje.

Reklama

Program obejmie 32 kilometry dróg. 13 km to istniejące drogi publiczne, ponad 18 km to ulice na terenach objętych miejscowymi planami zagospodarowania, a pół kilometra to dwie drogi wewnętrzne.

Ratusz planuje wydawać na ten cel ok. 6 mln złotych rocznie, co jak informuje ratusz, pozwoli na zbudowanie najważniejszych ulic do końca kadencji prezydenta Czerniawskiego. Program Budowy Ulic, po zaakceptowaniu przez miejskich radnych, miałby ruszyć w przyszłym roku.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości