Choć projekt Miejskiego Centrum Wielofunkcyjnego, które ma powstać w miejscu dzisiejszego dworca przy ul. Sikorskiego i Al. Legionów poznamy dopiero za ok. pół roku, miasto już zaczyna szukać prywatnego inwestora, który byłby zainteresowany nowym obiektem. "Memorandum Inwestycyjne" możemy znaleźć na stronie ratusza (w zakładce Biznes/ Centrum Obługi Inwestora).
Centrum Wielofunkcyjne ma powstać w miejscu, gdzie dziś znajduje się dworzec autobusowy, targowisko miejskie i ciąg sklepów. Targowisko zastąpi wybudowana przez miasto hala targowa (w całości przez nie finansowana), a dworzec i sklepy tuż obok niego miałyby się zamienić w "obiekt handlowo- usługowy".
Na razie nie wiadomo dokładnie, jak miałby ten obiekt wyglądać, bo pierwsze wizualizacje koncepcji Centrum Wielofunkcyjnego mają pojawić się dopiero za ok. pół roku.
Wiadomo jednak, że w obiekcie miałaby znaleźć się sala dla potrzeb Rady Miasta, węzeł przesiadkowy (łączący komunikację miejską, międzymiastową i potencjalnych pasażerów reaktywowanego szynobusu), oraz powierzchnia handlowa. Na 13,2 tys. m kw. możliwe będzie świadczenie różnego rodzaju usług, miasto wyklucza jednak działanie hipermarketu.
Memorandum Inwestycyjne podaje, że cała inwestycja (zrealizowana w ramach Partnerstwa Publiczno- Prywatnego) miałaby odbyć się w czterech etapach. Do końca III kwartału tego roku zakończony zostanie etap koncepcyjny. W pierwszym kwartale przyszłego roku miałaby być gotowa dokumentacja przetargowa, a potem rozpoczną się rozmowy z zainteresowanymi firmami. Ile potrwają? Tego nie wiadomo, centrum powinno jednak stanąć najpóźniej do początku 2016 roku.
Całą treść Memorandum można znaleźć tu: http://www.lomza.pl/index.php?wiad=434