Reklama

Region. Akcja służb w przytulisku dla zwierząt. Odebrano 43 psy

07/02/2023 09:52

Ostrołęccy policjanci wspólnie z przedstawicielami Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego, wójta gminy Lelis, fundacji zajmującej się ochroną zwierząt, a także lekarzem weterynarii podjęli interwencję w jednym z przytulisk dla zwierząt na terenie powiatu ostrołęckiego. "Z uwagi na trudne warunki bytowe czworonogów wydana została decyzja administracyjna dotycząca interwencyjnego odebrania 43 psów" - informuje kom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

O działaniach poinformowała dziś policja. Z ustaleń funkcjonariuszy ostrołęckiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją wynikało, że w jednym z przytulisk dla zwierząt funkcjonującym na terenie powiatu ostrołęckiego, przebywające tam psy nie mają właściwej opieki.  Policjanci nawiązali ścisłą współpracę z powiatowym lekarzem weterynarii, wójtem gminy Lelis oraz fundacją zajmującą się ochroną zwierząt oraz ostrołęckim lekarzem weterynarii.

"Wczoraj rano służby weszły na teren przytuliska.  Podczas prowadzonych czynności ustalono, że część zwierząt było zaniedbana, nie miała także należytej opieki i znajdowała się w trudnych warunkach bytowych. Psy nie miały także stałego dostępu do wody. Powiatowy lekarz weterynarii skierował wniosek do wójta gminy Lelis o interwencyjne odebranie 43 zwierząt znajdujących się w schronisku dla psów. Wydana została również decyzja administracyjna dotycząca odebrania zwierząt.  Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją" - relacjonuje kom. Żerański.

Reklama

zdj. KMP w Ostrołęce

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości