Po długiej i burzliwej dyskusji, najpierw na posiedzeniach Komisji Finansów, a później podczas dzisiejszej sesji, większość radnych zdecydowała się wyrazić zgodę na przesunięcie kwoty 1,1 mln złotych na rewitalizację parku Jana Pawła II.
Propozycja prezydenta Mariusza Chrzanowskiego podzieliła radnych dość mocno. Padały głosy za i przeciw. Te pierwsze posługiwały się głównie argumentacją prezydenta, że Łomża będzie gościć uczestników Światowych Dni Młodzieży z całego świata i w związku z tym niezbędne jest uporządkowanie tego terenu. Radni, którzy popierali prezydenta podkreślali też, że chcą udzielić kredytu zaufania prezydentowi i urzędnikom.
Głosy przeciwne wskazywały przede wszystkim na to, że tego rodzaju inwestycja nie jest w mieście naważniejsza. Radni mówili o pilniejszych potrzebach, które mogłyby z tych środków zostać zaspokojone. Padały też głosy, że jeśli w budżecie miasta jest nadwyżka, to zamiast przeznaczać ją na park należałoby raczej dzięki niej obniżyć nieco zadłużenie miasta.
Ostatecznie radni 12 głosami za przy 9 przeciw i jednym głosie wstrzymującym się zdecydowali o poparciu wniosku prezydenta w zakresie zmian w budżecie miasta, dzięki czemu rewitalizacja parku Jana Pawła II będzie realizowana.