Reklama

Rewolucja w ratuszu: dłuższe godziny pracy, zmiany kadrowe

20/04/2011 09:35

Naczelnicy wszystkich wydziałów Urzędu Miasta w Łomży zostaną  od 1. maja odwołani ze stanowiska. Naczelnicy będą musieli poddać się weryfikacji i wziąć udział w konkursie. Z końcem września ratusz chce też pożegnać się pracownikami mającymi prawo do emerytury.

Od 1. maja łomżyński Urząd Miasta czeka mała rewolucja.

Jak wynika z nowego Regulaminu Organizacyjnego, w ratuszu powstaną dwa nowe wydziały: Centrum Obsługi Inwestora i Centrum Obsługi Mieszkańca. W nich zarówno mieszkańcy jak i biznesmeni mają znaleźć wszystkie informacje potrzebne do załatwienia sprawy. Także decyzje będą wydawane w centrum, a nie kilku wydziałach.

Centrum Obsługi Mieszkańców skupi trzy referaty: Komunikacji, Ewidencji Ludności, Ewidencji Działalności Gospodarczej i Punkt Informacji Mieszkańców. Wiadomo już, że przynajmniej część z tych jednostek będzie czynna dłużej. Na początek urzędnicy będą pracować do godz. 16.30 w poniedziałki i środy.

Reklama

Powstaną też nowe wydziały: Wydział Promocji, Kultury i Sportu, Wydział Architektury i Budownictwa oraz Wydział Gospodarki Komunalnej. Referaty te połączą w jeden funkcje kilku wydziałów.

W urzędzie szykują się też zmiany kadrowe. Od 1. maja wszyscy naczelnicy wydziałów będą musieli poddać się weryfikacji. Jeśli ją przejdą- zgodnie z procedurą konkursową, nadal będą rządzić wydzialami. Jeśli zaś w konkursie znajdzie się lepszy kandydat- na stanowiskach naczelników będą zmiany.

Tylko do 30. września w ratuszu będą pracować urzędnicy, którym przysługuje prawo do emerytury. W tej chwili to jedenaście osób. Wraz z końcem września część z nich odejdzie na emeryturę. Na razie nie wiadomo, czy będzie potrzeba nowego naboru, aby zastąpić emerytów. Część osób z prawem do emerytury może bowiem podjąć decyzję o pozostaniu w pracy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości