Chociaż nowy rezonans magnetyczny już stoi w pracowni Diagnostyki Obrazowej Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, wszystko wskazuje na to, że bezpłatne badania będzie można wykonać dopiero w przyszłym roku! Narodowy Fundusz Zdrowia nie ma już pieniędzy na kontraktowanie badań.
Nowoczesny rezonans magnetyczny łomżyński szpital kupił dzięki znacznemu wsparciu finansowemu Ministerstwa Zdrowia. Do tej pory placówka korzystała ze sprzętu wstawionego przez prywatną firmę ze stolicy, Każde badanie obciążało budżet i szpitala, i pacjentów.
Nowy rezonans miał rozwiązać tę sytuację. Maszyna już stoi... ale nie ma pieniędzy na jej wykorzystanie.
Narodowy Fundusz Zdrowia nie chce zakontraktować badań w trybie ambulatoryjnym , bo nie maj już na nie pieniędzy. Nie wiadomo, czy sytuacja zmieni się w czerwcu, po pierwszym półroczu kontraktu zawartego na ten rok. Jeżeli nie- pacjenci nie wymagający hospitalizacji będą mogli skorzystać z badań rezonansem dopiero w przyszłym roku.
Dobra wiadomość dotyczy tylko pacjentów hospitalizowanych - w tym wypadku badania rezonansem zaczną się już prawdopodobnie od początku kwietnia.