Rezonans magnetyczny już działa. Wczoraj w samo południe odbyło się oficjalne otwarcie nowej pracowni łomżyńskiego Szpitala Wojewódzkiego. Nowy sprzęt pozwala na nowoczesne, bezinwazyjne badania. Jest tylko jeden minus- pacjenci będą mogli z nich skorzystać dopiero w 2012 roku.
Na nic zdały się nadzieje, że wraz w początkiem drugiego półrocza tego roku, Narodowy Fundusz Zdrowia znajdzie pieniądze na zakontraktowanie badań rezonansem.
Pieniędzy nie będzie. Na badania nowoczesnym sprzętem, pozwalającym na bezbolesną diagnozę, mogą liczyć tylko ci pacjenci łomżyńskiego szpitala, którzy leżą na oddziałach.
Dla chorych niehospitalizowanych rezonans będzie zamknięty do 2012 roku. Być może ruszy możliwość badań prywatnych, jednak cena za badanie to nie mniej niż kilkaset złotych.
Otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży odbyło się wczoraj. Sprzęt, pracowników i osoby korzystające w przyszłości z badań, poświęcił bp Stanisław Stefanek.