Reklama

Rocznicę Konstytucji uczcili przy szachownicach

04/05/2014 08:22

Tradycyjnie, jak co roku, w kolejną Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, rozegrany został Otwarty Turniej Szachowy zorganizowany przez Klub Szachowy MARATON. Zawody przeprowadzone zostały na dystansie dziewięciu rund tempem 10 minut na partię dla zawodnika z dodatkowym czasem 5 sekund po każdym ruchu. Tegoroczny turniej po raz pierwszy uwzględniany był w rankingu międzynarodowym FIDE dla szachów szybkich, co było dodatkową motywacją do uzyskania jak najlepszych wyników. W rozgrywkach udział wzięło ogółem 33 zawodników w tym 14 juniorów.

Zdecydowanie najlepszy tego dnia okazał się Andrzej Plesiuk z Giżycka. Uzyskany przez niego wynik 8.5 pkt z dziewięciu partii nie pozostawił wątpliwości, kto zasłużył na pierwsze miejsce. 1.5 punktu mniej uzyskali kolejno Piotr Obiedziński i najlepszy z juniorów Bartosz Kotarski. Tu o kolejności zadecydowała punktacja pomocnicza.

Wśród juniorów, gdzie poza zasięgiem był Bartek, drugie miejsce z wynikiem 5 pkt zajęła Karolina Chojnowska. Najniższy stopień podium, z 4.5 pkt zajął Hubert Gryszko z Czarnej Białostockiej.

Reklama

- Koniecznie trzeba też wspomnieć o najmłodszych zawodnikach, którymi byli 6-letni Wiktor Szmit i Bartosz Chełstowski oraz 7-letni Bartosz Korwek. Nasze maluchy odważnie stanęły w szranki ze starszymi zawodnikami i wcale się nie bały. Chłopcy pokazali się z dobrej strony, a gra przeciwko silniejszym przeciwnikom z pewnością zaowocuje doświadczeniami, które wkrótce zaczną procentować w grach z rówieśnikami - tłumaczy Grzegorz Kotarski, prezes Klubu Szachowego MARATON, organizatora turnieju..

Udział w turnieju, jak już wspomnieliśmy, wzięło 33 zawodników z Łomży, Giżycka, Ostrołęki, Aleksandrowa Kujawskiego, Czarnej Białostockiej, Wasilkowa i Warszawy. Rozgrywki dofinansowane zostały ze środków Urzędu Miejskiego w Łomży.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości