Reklama

Rodzić po ludzku można też w Łomży

24/05/2011 06:40

Co to znaczy "rodzić po ludzku"? - na te i inne pytania odpowiedzą specjaliści zaproszeni na konferencję "Świadome macieszyństwo kluczem do odpowiedzialnego rodzicielstwa, miłości i bliskości”. Spotkanie w najbliższy piątek organizuje Instytut Medyczny PWSIiP w Łomży. Szkoła zaprasza do udziału lekarzy, pielęgniarki, położne, a przede wszystkim przyszłych rodziców.

Całodzienna konferencja naukowo- szkoleniowa poświęcona będzie zdrowiu kobiet w ciąży. Przyszłe mamy będą miały okazję poznać odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Zaproszeni lekarze poruszą m.in. problem właściwej diety pań w ciąży, problemów dermatologicznych czy banku komórek macierzystych.

O godz. 13.20 rozpocznie się zaś wyklad prof. Michał Jóźwika, poświęcony kontrowersjom cesarki.

Po południu pałeczkę przejmą specjaliści z Fundacji "Rodzić po ludzku". Ok. godz. 16.20 przewidziana jest  prezentacja filmu "Poród w ekstazie". Potem będzie czas na pytania i dyskusję.

- Bardzo zależy nam na uaktywnieniu naszego łomżyńskiego środowiska obecnych i przyszłych rodziców- mówi dr Bożena Florczyk, ordynator oddziału noworodkowego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Prezentacja filmowa i dyskusja po filmie jest w całości prowadzona przez Fundację "Rodzić po ludzku" i ma na celu zwrócenie uwagi na piękno porodu naturalnego i jego aspekty zdrowotne dla matki i dziecka - dodaje.

Konferencja "Świadome macieszyństwo kluczem do odpowiedzialnego rodzicielstwa, miłości i bliskości” rozpocznie sie w piątek, 27. maja o godz. 10.00. Najpierw uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży zagrają koncert "W hołdzie macierzyństwu". Wystąpienia specjalistów rozpoczną się po południu. Wstęp na wszystkie wykłady jest bezpłatny.
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości