Reklama

Rok po katastrofie uczcimy ofiary

09/04/2011 09:30

Punktualnie o 8.41, równo rok po tragedii pod Smoleńskiem, zabrzmią jutro syreny alarmowe. Sygnał, w Łomży i okolicznych miejscowościach, zostanie włączony na trzy minuty. Pozostałe uroczystości, upamiętniające katastrofę prezydenckiego samolotu i kolejną rocznicę zbrodni katyńskiej, odbędą się po południu.

Łomżyńskie obchody 71. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i II masowej wywózki łomżyniaków,a  także pierwszej rocznicy katastrofy prezydenckiego tupolewa zaplanowano na godz. 14.30.

W Dolinie Pamięci, przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, zostanie odczytana lista ofiar katastrofy. Potem zgromadzeni odśpiewają hymn. Odbędzie się też Katyński Apel Pamięci, a żołnierze oddadzą salwę honorową. Przewidziane jest także wystąpienie prezydenta Łomży, Mieczysława Czerniawskiego.

W ramach uroczystości, o godz. 15.00 odprawiona zostanie Msza św. w łomżyńskim sanktuarium.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości