Od dziś zamknięte dla samochodów zostało rodno Solidarności- przy galerii Stokrotka. Kierowcy nie mogą zjechać w dół od ul. por. Łagody. Na ul. Piłsudskiego z ruchu zostały wyłączone pasy i wytyczone nowe przejazdy. Póki co, przez remontowane rondo warto jeździć wolno, by nie spowodować stłuczki.
Rondo Solidarności, zbudowane w miejscu dawnego skrzyżowania, na którym doszło do kilku śmiertelnych wypadków, znów zmienia swoje oblicze. Zgodnie z planami, rondo przy galerii znów zostanie przebudowane na skrzyżowanie. Tym razem jednak bezpieczeństwa będzie strzec sygnalizacja świetlna.
Od dziś drogowcy zamknęli znaczną część ronda. Nie można już m.in. zjechać w dół, do ronda, od ul. por. Łagody. Nie można też prosto przejechać przez rondo jadąc ul. Zawadzką, od strony centrum miasta.
Część ulicy Piłsudskiego zamieniła się w drogę dwukierunkową. Zorganizowane zostały przejazdy. m.in. do Kauflanda.
Drogowcy zaczęli już prace na "wysepce" na środku ronda. Przy okazji koparka wyrwała światłowody, przez co prawie całe Południe zostało pozbawione na kilka godzin dostępu do internetu.
Remont ronda ma potrwać do końca lipca. Do tej pory warto zwolnić i przyjrzeć się nowym znakom drogowym.