Reklama

Rozróby na meczu Polska- Holandia

31/03/2011 10:53

Osiem osób zostało zatrzymanych po wtorkowym meczu Polska- Holandia, rozgrywanym na miejskim stadionie. Mężczyźni zaatakowali kamieniami pracowników ochrony.

- Pod koniec meczu o pomoc do łomżyńskich policjantów zwrócili się zabezpieczający teren imprezy pracownicy ochrony, którzy zostali zaatakowani przez kilkunastu młodych mężczyzn. Napastnicy przy bramie wyjściowej ze stadionu obrzucili pracowników ochrony wyzwiskami i kamieniami. Na szczęście nikt z zaatakowanych nie doznał obrażeń ciała, ucierpiała jednak karoseria jednego z zaparkowanych w pobliżu samochodów- informuje Komenda Wojewódzka Policj w Białymstoku.

Do działania wkroczyli policjanci. Na ich widok kilkunastu pseudokibiców rzuciło się do ucieczki. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali ośmiu młodych mężczyzn w wieku od 19 do 21 lat. Jeden z nich jest mieszkańcem Łomży, pozostali - okolicznych gmin.

Reklama

Prawie wszyscy byli pod wpływem alkoholu. U siedmiu osób alkomat wskazał od 0,35 do blisko 1,5 promila alkoholu. Na dodatek,  jeden z zatrzymanych – 20-letni mieszkaniec pobliskiego Śniadowa miał przy sobie ponad 0,5 grama amfetaminy.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani. Prokuratura Rejonowa zastosowała wobec chuliganów dozór policyjny. Objęci zostali też tzw. zakazem stadionowym, czyli zakazem wstępu na masowe imprezy piłki nożnej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości