Jazda na łyżwach czas i pokonywanie tory przeszkód- te dwie umiejętności za darmo będą mogli opanować uczniowie szkół podstawowych, którzy zgłoszą się na szkolenie organizowane na Białym Orliku. Zajęcia mają ruszyć już w najbliższy poniedziałek i potrwać do 7. lutego.
Zajęcia będą prowadzić pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jak informuje MOSiR, to efekt konferencji szkoleniowej dla animatorów programu "Biały Orlik", w jakiej wzięli udział pracownicy Działu Organizacji Imprez i Marketingu.
- Głównym celem zajęć jest przygotowanie najlepszych uczestników do wzięcia udziału w zawodach, których elementem będzie przejazd specjalnie przygotowanego toru przeszkód na czas- podaje MOSiR.
Zajęcia będą odbywać się w dwóch grupach wiekowych: dla uczniów klas I- III oraz klas IV- VI szkół podstawowych. Wstęp na lodowisko będzie całkowicie bezpłatny, a warunkiem zakwalifikowania się do szkółki łyżwiarskiej ma być zgłoszenie na pierwsze zajęcia.
Nauka jazdy na łyżwach ruszy w poniedziałek, 7. stycznia i potrwa do końca lutego.