Reklama

Rusza nabór do komisji wyborczych

25/08/2011 07:05

Blisko 300 osób za jeden dzień pracy będzie mogło dostać od 160 do 200 złotych. Do połowy września trwają zgłoszenia kandydatów do obwodowych komisji wyborczych, które zostaną powołane na jesiennie wybory.

Stawki dla osób pracujących w komisjach zostały podniesione wiosną tego roku.

Zgodnie z nową uchwałą Państwowej Komisji Wyborczej, przewodniczący komisji za swoją pracę otrzyma 200zł (było 165zł). Zastępca przewodniczącego zarobi o 30 zł więcej, niż dotychczas- 180 zł. Członkowie komisji otrzymają zaś po 160zł (podwyżka o 25zł).

W Łomży zwykle zostają powołane 33 komisje obwodowe, każda może liczyć od siedmiu do dziewięciu osób. Oznacza to, że pracę przy jesiennych wyborach parlamentarnych znajdzie niespełna 300 łomżyniaków.

Reklama

Zgłoszenia kandydatów w łomżyńskim Urzędzie Miasta przyjmowane będą do 16. września. Członków komisji muszą zgłaszać komitety wyborcze kandydatów.

Praca w komisjach wyborczych to nie tylko liczenie głosów oddanych na poszczególnych kandydatów. Komisje odpowiadają też za przygotowanie lokalu do wyborów, umożliwienie głosowania, wydanie odpowiednich kart oraz składanie raportów o frekwencji wyborczej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości