- W związku z tym, że Łomża zwłaszcza w sezonie letnim jest dla turystów ze środkowej i zachodniej Polski miastem tranzytowym (przede wszystkim w drodze na Mazury), w najbliższą środę rozpoczynamy działania, które mają zwrócić uwagę przejeżdżających przez Łomżę turystów- informuje Jacek Babiel, doradca prezydenta Łomży.
Jutro wolontariusze i studenci PWSIiP pod okiem organizatorów akcji będą zapraszać przejeżdżających przez Łomżę na tegoroczne imprezy plenerowe.
- Chcemy, by jadący z innych regionów kraju, przejeżdżając przez Łomżę zwrócili uwagę na atrakcje i unikatowość Łomży oraz na nietypowe i bardzo widowiskowe imprezy kulturalne i rozrywkowe takie jak Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka, Gościniec Łomżyński (w tym roku gwiazdą będzie Doda), Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża, Mistrzostwa Mikrolotowe Województwa Podlaskiego i Wirująca Strefa- dodaje Jacek Babiel.
Akcja ma zachęcić tych, którzy przez Łomżę zwykle tylko przejeżdżają do tego, by zatrzymali się u nas i przyjechali specjalnie na duże, bezpłatne i widowiskowe imprezy.
Zapraszać będą studenci PWSIiP, wolontariusze, Jacek Babiel i Jerzy Lipiński, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej "Ziemia łomżyńska".
O godz. 10.30 akcja promocyjna rozpocznie się na drodze wyjazdowej do Konarzyc (na skrzyżowaniu obok stacji BP). W południe studenci ruszą też na rondo św. Brunona przy drodze wyjazdowej do Ostrołęki.
Pomysłodawcy liczą, że akcja ściągnie do Łomży wielu odwiedzających. Badania przeprowadzone w 2010 roku w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu pokazały, że przez nasze miasto dziennie przejeżdża ok. 30 tysięcy pojazdów. To duża liczba potencjalnych turystów.