Reklama

Rusza promocja Łomży- jutro będą "zaczepiać" samochody

07/06/2011 11:42

- W związku z tym, że Łomża zwłaszcza w sezonie letnim jest dla turystów ze środkowej i zachodniej Polski miastem tranzytowym (przede wszystkim w drodze na Mazury), w najbliższą środę rozpoczynamy działania, które mają zwrócić uwagę przejeżdżających przez Łomżę turystów- informuje Jacek Babiel, doradca prezydenta Łomży.

Jutro wolontariusze i studenci PWSIiP pod okiem organizatorów akcji będą zapraszać przejeżdżających przez Łomżę na tegoroczne imprezy plenerowe.

- Chcemy, by jadący z innych regionów kraju, przejeżdżając przez Łomżę zwrócili uwagę na atrakcje i unikatowość Łomży oraz na nietypowe i bardzo widowiskowe imprezy kulturalne i rozrywkowe takie jak Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka, Gościniec Łomżyński (w tym roku gwiazdą będzie Doda), Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża, Mistrzostwa Mikrolotowe Województwa Podlaskiego i Wirująca Strefa- dodaje Jacek Babiel.

Akcja ma zachęcić tych, którzy przez Łomżę zwykle tylko przejeżdżają do tego, by zatrzymali się u nas i przyjechali specjalnie na duże, bezpłatne i widowiskowe imprezy.

Reklama

Zapraszać będą studenci PWSIiP, wolontariusze, Jacek Babiel i Jerzy Lipiński, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej "Ziemia łomżyńska".

O godz. 10.30 akcja promocyjna rozpocznie się na drodze wyjazdowej do Konarzyc (na skrzyżowaniu obok stacji BP). W południe studenci ruszą też na rondo św. Brunona przy drodze wyjazdowej do Ostrołęki.

Pomysłodawcy liczą, że akcja ściągnie do Łomży wielu odwiedzających. Badania przeprowadzone w 2010 roku w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu pokazały, że przez nasze miasto dziennie przejeżdża ok. 30 tysięcy pojazdów. To duża liczba potencjalnych turystów.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości