Reklama

Ruszył nabór na ławników

01/06/2011 07:52

Chcesz zostać ławnikiem? Łomżyński ratusz ogłosił właśnie początek naboru. Czas na złożenie dokumentów i list poparcia mija 30 czerwca. O tym, kto ostatecznie zostanie ławnikiem, zdecyduje na jesieni Rada Miasta.

Ławnik wybierany jest raz na cztery lata. W tym roku kończy się kadencja osób wybranych w 2007 roku. Ratusz ogłosił już nabór ławników na lata 2012-2015.

Ławnikiem może zostać osoba, która ukończyła 30 lat (ale nie przekroczyła 70), ma co najmniej średnie wykształcenie i mieszka bądź pracuje w Łomży od roku. Niezbędnym warunkiem jest też korzystanie z pełni praw cywilnych i obywatelskich. Ławnikami nie mogą natomiast zostać duchowni, policjanci, żołnierze, radni miasta i osoby związane zawodowo z wymiarem sprawiedliwości.

Reklama

Funkcja ławnika nie jest społeczna. Za każde posiedzenie ławnik otrzymuje ok. 41złotych. Osobie pracuącej pracodawca musi udzielić na czas posiedzenia urlopu.

Aby wziąć udział w naborze, trzeba wypełnić kartę zgłoszeń (dostępna na stronie Urzędu Miasta: http://um.lomza.pl/bip/index.php?wiad=8543). Trzeba też zebrać 25 głosów poparcia od osób, które zgłaszają kandydata na ławnika. Lista, na której musi podpisać się wymagana liczba osób, także dostępna jest na stronie ratusza. Niezbędne są też trzy fotografie i zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego i od lekarza. Koszt ich wystawienia ponosi kandydat na ławnika.

Reklama

Ostatecznie jednak o wyborze ławników zdecyduje rada miasta. Radni zajmą się tą sprawą na jesieni.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości