Reklama

Ruszył remont Al. Legionów. Przygotuj się na korki!

22/03/2011 08:16

Rozpoczęły się już prace przygotowawcze do remontu Al. Legionów, na razie na odcinku od ul. Poznańskiej do granic miasta. W przyszłym tygodniu rozbiórka nawierzchni ruszy pełną parą. Na korki trzeba się jednak przygotować już teraz.

- W przyszłym tygodniu pełną parą ruszą roboty rozbiórkowe nawierzchni tej jezdni. Wiąże się to z wprowadzeniem ruchu wahadłowego na tym odcinku Alei Legionów i wprowadzeniem ograniczenia prędkości. W ramach prowadzonych prac wyremontowana zostanie istniejąca nawierzchnia jezdni, która w miejscach tego wymagających zostanie poszerzona oraz wybudowane zostanie oświetlenie oraz chodniki i ścieżki rowerowe z betonowej kostki brukowej - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. Remont tego odcinka Al. Legionów został podzielony na trzy etapy. Każdy odcinek liczy 350 metrów, a modernizacja kolejnego będzie rozpoczynała się po zakończeniu prac na wcześniejszym- tak, by minimalnie utrudnić życie kierowcom. Niestety, na ograniczenia prędkości i ruch wahadłowy musimy przygotować się aż do września.

Al. Legionów remonotowana jest w ramach  inwestycji „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży”. Ten projekt obejmuje też trwającą budowę przedłużenia ulicy Spokojnej do Alei Legionów. Wkrótce rozpocznie się też przebudowa Ronda Solidarności.

Inwestycja jest realizowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama