Reklama

Ruszyła budowa pięciu placów zabaw

11/08/2011 07:55

Zjeżdżalnie, wieże, mostki i huśtawki to tylko częśc atrakcji, w jakie zostaną wyposażone nowe place zabaw przy łomżyńskich szkołach. Ruszyły właśnie budowy placów przy szkołach podstawowych nr 2,4,5,7 i 10. Place zabaw, jak informuje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy łomżyńskiego Urzędu Miasta, mają być gotowe do połowy września.

- 5. sierpnia nastąpiło przekazanie wykonawcy placów budowy. Firma PHU Rakoczy s.c. z Ostrołęki, która wygrała przetarg, rozpoczęła prace przy szkołach podstawowych nr 2, 4, 5, 7 i 10- informuje Anna Sobocińska.

Największy plac zabaw powstanie przy Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży. Zostanie tam zamontowany zestaw składający się m.in. z dwóch wież, mostka do lin, zjeżdżalni, wielokąta sprawnościowego z linami i rurami strażackimi, zestawami do przewrotów i widokowym z wejściem z lin. Będą huśtawki: na sprężynach tandem i TUBA oraz podwójna wahadłowa, a także ławka i regulamin zgodny z programem „Radosna szkoła”. Urządzenie tego placu kosztować będzie ponad 215,5 tys. zł.

Reklama

Pozostałe szkoły otrzymają mniejsze i o połowę tańsze miejsca do zabawy i ćwiczeń dla uczniów. W sumie utworzenie placów przy pięciu łomżyńskich szkołach będzie kosztować ponad 687 tys. złotych. Połowę tej kwoty miasto otrzymało w ramach rządowego programu "Radosna szkoła", który zakłada doposażenie szkół tak, by zapewnić realizację nowej podstawy programowej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości