100 tys. złotych na ŁKS 1926 i 26,6 tys. zł na Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy- takie dotacje z budżetu miasta przyznał wczoraj prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. Kibice tym chętniej szykują się już na wyjazdowy mecz z Cresovią Siemiatycze, który zostanie rozegrany 1. maja.
MŁKS za przyznane 26,6 tys. złotych będzie realizował program szkolenia sportowego dzieci i młodzieży.
ŁKS 1926 na udział w tegorocznych rozgrywkach woj. podlaskiego otrzymał równe 100 tys. zł.
Pieniądze pochodzą z otwartego konkursu ofert na realizację w roku 2011 zadań publicznych m.in. w sferze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Dofinansowanie otrzymały też kluby KS Perspektywa, LŁKS „Prefbet – Śniadowo” Łomża, AZS PWSIP „Wałkuscy” i UKS Jedynka.
Tymczasem drużyna i kibice ŁKS szykują się już na kolejny mecz. Tym razem łomżyńscy piłkarze zmierzą się z Cresovią Siemiatycze. Mecz zostanie rozegrany 1. maja o godz. 17.00 na stadionie w Siemiatyczach. Koszt wyjazdu to ok. 20 zł. Zapisy przyjmowane są do jutra na starym dworcu PKS od godz. 18.00 do 18.30.