Reklama

Salę rozbiorą, ale powstanie nowa

26/08/2011 11:26

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 nowy rok szkolny powitają prawdopodobnie już bez własnej sali gimnastycznej. Ekspertyza budowlana wykazuje, że stan konstrukcji zagraża bezpieczeństwu, dlatego sala będzie zamknięta. "Na pocieszenie" ratusz zajął się opracowaniem planów budowy hali widowiskowo- sportowej, wspólnej dla uczniów SP nr 2 i II Liceum Ogólnokształcącego.

- Problem sali przy "dwójce" istnieje od 2007 roku. W styczniu poinformowałam panią dyrektor, że być może trzeba będzie rozebrać tę salę- mówiła podczas dzisiejszej konferencji Mirosława Kluczek, zastępca prezydenta miasta dodając, że sanepid od trzech lat warunkowo przedłuża jej funkcjonowanie.

Sala jest mała i niefunkcjonalna, przede wszystkim jednak jej konstrukcja, jak wynika z ekspertyzy budowlanej, zagraża bezpieczeństwu osób w niej przebywających. Dlatego ratusz najprawdopodobniej (wicepezydent Kluczek jasno dała do zrozumienia, że w takich warunkach dzieci nie mogą ćwiczyć) zdecyduje się na jej wyłączenie z użytkowania i zamknięcie.

Reklama

- Część zajęć wychowania fizycznego będzie odbywała się w salach lekcyjnych, na boisku, a przy złej pogodzie- na korytarzach szkoły. Prowadzone są też rozmowy z Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości, która ma salę tuż obok i jest obietnica, że z tej sali będzie można korzystać- uspokajała wiceprezydent.

Okazało się za to, że ruszyły z miejsca plany budowy hali widowiskowo- sportowej przy budynku II L.O., która miałaby być wspólna dla uczniów "dwójki" i licealistów. Wstępne plany powstania hali w tym miejscu pojawiały się już za rządów poprzedniej ekipy.

Reklama

- Jest zabezpieczone 150 tys. zł w tegorocznym budżecie. Mamy już przygotowany teren geodezyjny, jesteśmy po rozmowach z konserwatorem zabytków, bo jest to teren "archeologiczny". Prowadzone są też rozmowy z PWSIiP, która zarządza częścią działki- mówiła Mirosława Kluczek.

Do czasu powstania hali (na razie nieokreślonego), uczniowie "dwójki" będą jednak zmuszeni ćwiczyć w mało komfortowych warunkach.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości