Reklama

Samorząd weźmie PKS-y już za kilka dni

11/05/2011 05:10

To już pewne. Łomżyński PKS zostanie przejęty przez samorząd województwa podlaskiego. Zgodę na komunalizację wydał we wtorek minister skarbu. Umowa jest bardzo korzystna dla obu stron.

Łomżyńskie PKS-y, podobnie jak te z Białegostoku, Zambrowa, Suwałk i Siemiatycz, nieodpłatnie przejmie samorząd. Minister skarbu Aleksander Grad już się zgodził, a umowa ma być bardzo korzystna zarówno dla samorządu, jak i PKS-ów.

Jak informuje Mieczysław Baszko, wicemarszałek województwa podlaskiego, umowa z PKS-ami, które nadal pozostaną samodzielnymi firmami, zostanie podpisana w najbliższych dniach.

Komunalizacja PKS była jedynym wyjściem chroniącym spółki przed prywatyzacją. Zabiegali o nią także pracownicy PKS-ów.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości