Reklama

Senator wybrany zgodnie z prawem

05/11/2019 14:56

Marek Komorowski z Prawa i Sprawiedliwości zdobył mandat senatora zgodnie z prawem - tak uznał Sąd Najwyższy - przekazuje Polskie Radio Białystok.

Sąd Najwyższy odrzucił dzisiaj protest wyborczy złożony przez komitet wyborczy PSL - Koalicja Polska. Dotyczył on wyborów w okręgu nr 59 (Łomża i Suwałki). Według ludowców Prawo i Sprawiedliwość bezprawnie, po upływie ustawowego terminu, zarejestrowało Marka Komorowskiego jako kandydata na senatora, w miejsce zmarłego 30 września Kornela Morawieckiego

Śmierć pierwotnego kandydata PiS nastąpiła w 13. dniu przed dniem wyborów (30 września).

Art. 265a. Jeżeli, w przypadku, o którym mowa w art. 222 § 1, skreślenie nazwiska kandydata na senatora nastąpiło wskutek jego śmierci, komisja zawiadamia osobę zgłaszającą kandydata o możliwości zgłoszenia nowego kandydata. Zgłoszenia dokonuje się najpóźniej w 15 dniu przed dniem wyborów

Reklama

Termin 15 dni przed wyborami wypadał w sobotę, dlatego - zdaniem Sądu Najwyższego - kandydata można było jeszcze zgłosić w najbliższy dzień roboczy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości