Reklama

"Prokurator" zadzwonił do seniorki z Łomży. Straciła 185 tys. zł

09/12/2021 13:32

76-latka z Łomży uwierzyła w historię o rozpracowywanej grupie fałszerzy banknotów. Wyjęła z banku pieniądze, w sumie 185 tys. zł, i przekazała je oszustom.

W miniony piątek (3.12) na numer stacjonarny seniorki z Łomży zadzwonił mężczyzna. Twierdził, że jest prokuratorem. Przedstawił historię o rozpracowywanej grupie fałszerzy banknotów. Niestety mieszkanka naszego miasta nie widziała w tym nic podejrzanego. Jeszcze tego samego dnia pojechała taksówką do banku i wypłaciła 40 tys. zł, które następnie przekazała nieznajomemu mężczyźnie - czekał na nią przy banku.

Przez cały weekend 76-latka była w stałym kontakcie telefonicznym z oszustami. Na ich polecenie nie dzwoniła do bliskich ani się z nimi nie spotykała. W poniedziałek (6.12) kobieta, zgodnie z kolejnymi dyspozycjami od oszustów, pojechała do Zambrowa i do Ostrołęki. W filiach swojego banku wypłaciła w sumie 145 tys. zł. Następnie wróciła do domu. W klatce schodowej przekazała wszystkie wypłacone oszczędności nieznajomemu. Mężczyzna, który odebrał pieniądze, przedstawił się jako policjant operacyjny pracujący przy "tej sprawie". 

Reklama

Następnego dnia rano kobietę odwiedził zięć. Seniorka opowiedziała mu całą historię. Wówczas, zięć uświadomił jej, że padła ofiarą oszustów. 76-latka w rezultacie straciła 185 tys. zł.

 

Źródło: KMP Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości