Pierwsze miejsce w Otwartych Mistrzostwach Supraśla, rozegranych w sobotę 23 marca, zajął Wojciech Walewski z Klubu Szachowego MARATON. Na dystansie dziewięciu rund uzyskał on świetny wynik 8 pkt i w pokonanym polu pozostawił m.in. tak utytułowanego szachistę jak Mistrz Międzynarodowy Stanisław Kostyra, z którym nasz zawodnik zmierzył się w 8. rundzie.
- Wojtek był jedynym łomżyńskim szachistą grającym w Mistrzostwach Supraśla, tym bardziej bardzo nam przyjemnie, że tak znakomicie reprezentował nasz klub i Łomżę w tym jak zwykle silnie obsadzonym turnieju, gdzie zazwyczaj gra czołówka szachistów z Białegostoku, a co roku przyjeżdżają też silni zawodnicy zza wschodniej granicy. To pierwsze zwycięstwo łomżyńskiego szachisty w rozgrywanych od 24 lat Otwartych Mistrzostwach Supraśla - przyznał prezes Klubu Szachowego "MARATON" Grzegorz Kotarski.
Sukces Walewskiego jest kolejnym po niedawnych osiągnięciach łomżyńskich szachistów w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS, w których nie mógł on w tym roku uczestniczyć i obronić zdobytego przed rokiem w Sokółce tytułu.