Reklama

Seniorzy Prefbetu ze srebrem Mistrzostw Polski

13/03/2013 11:09

W wyjątkowo trudnych warunkach pogodowych, przy silnym wietrze, mrozie i padającym śniegu, odbyły się w Bydgoszczy Przełajowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Wśród startujących zawodników znaleźli się biegacze Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA.  W biegu po trasach, na których za 2 tygodnie rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata, łomżanie zajęli drugie miejsce zdobywając tytuły wicemistrzów Polski!

- W ramach mistrzostw rozegrano biegi na 4 i 12 kilometrów. Nasi wszyscy zawodnicy biegali dystans dłuższy (eliminacyjny do Mistrzostw Świata), a medal został wywalczony w składzie Jakub Nowak (6 m), Piotr Łobodziński (10 m) i Emil Dobrowolski (15 m) - informuje trener Andrzej Korytkowski.

Jak podkreślają zawodnicy, w takich fatalnych warunkach jeszcze nigdy nie dane im było startować w całej swojej karierze.

O pechu może mówić Jakub Nowak, który walczył o awans na Mistrzostwa Świata. Niestety, do reprezentacji kwalifikowało się 5 osób a 6-tego wyznacza trener kadry. Wziął on swojego zawodnika, który… nie brał udziału w tym biegu eliminacyjnym. Naszemu biegaczowi do awansu zabrakło 11 sekund.

Z dobrej strony zaprezentował się Piotr Łobodziński, którego zadaniem było „uzupełnianie” drużyny. Tymczasem Piotrek znalazł się w dziesiątce najlepszych przełajowców Polski. Natomiast Emil Dobrowolski, który w ubiegłym roku na tym samym dystansie był ósmy, postanowił walczyć o awans i niestety przecenił swoje siły, co w tak ciężkich warunkach odbiło się na zajętym miejscu. Na szczęście nie miało to wpływu na lokatę drużyny.
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości