W wyjątkowo trudnych warunkach pogodowych, przy silnym wietrze, mrozie i padającym śniegu, odbyły się w Bydgoszczy Przełajowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Wśród startujących zawodników znaleźli się biegacze Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA. W biegu po trasach, na których za 2 tygodnie rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata, łomżanie zajęli drugie miejsce zdobywając tytuły wicemistrzów Polski!
- W ramach mistrzostw rozegrano biegi na 4 i 12 kilometrów. Nasi wszyscy zawodnicy biegali dystans dłuższy (eliminacyjny do Mistrzostw Świata), a medal został wywalczony w składzie Jakub Nowak (6 m), Piotr Łobodziński (10 m) i Emil Dobrowolski (15 m) - informuje trener Andrzej Korytkowski.