Kilkuset motocyklistów zgromadziło dzisiejsze otwarcie sezonu motocyklowego. Łomżyński Stary Rynek był pełen lśniących, szybkich maszyn- oczek w głowie ich właścicieli.
Motocykliści zaczęli gromadzić się w Łomży już od południa. Wkrótce cały Stary Rynek był zapełniony maszynami.
O godz. 15.00 odbyło się poświęcenie motocykli i ich kierowców. Chwilę później kilkuset miłośników dwóch kół wyruszyło ulicami Łomży "w tempie patrolowym". Motocykliści pojechali do Olszynki, gdzie zaplanowana była druga część imprezy. Tam rozegrali sztandarową konkurencję otwarcia sezonu- rzut silnikiem.