Reklama

Sezon otwartych drzwi ruszył

13/04/2011 09:00

Tuż przed końcem roku szkolnego większość łomżyńskich szkół stara się zachęcić uczniów do nauki na kolejnym szczeblu edukacji. Dziś "drzwi otwarte" organizuje III Liceum Ogólnokształcące w Łomży i Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości. To dobry sposób, by poznać i ocenić szkołę, do której chemy się wybrać po wakacjach.

- Po maturze chcę pójść na informatykę. Myślę o Politechnice w Białymstoku, ale rodzice namawiają mnie na pozostanie w Łomży i studia w PWSIiP. Sam nie wiem, na co się zdecydować, więc na "drzwi otwarte" wybieram się koniecznie. Może to rozwieje moje wątpliwości? - zastanawia się Bartosz Dąbrowski, tegoroczny maturzysta.

Studenci łomżyńskiej państwówki przekonują, że wizyta pomoże podjąć decyzję w wyborze studiów. Przewodnikami po uczelni będą bowiem żacy, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania, także o życie studenckie po zajęciach.

Reklama

Dni otwarte w PWSIiP potrwają do jutra. Oferta uczelni będzie przedstawiana w dwóch blokach: od godz. 10.00 do 11.30 i od 13.00 do 14.30. Oprócz wiedzy o kierunkach, zasadach rekrutacji i terminach, odwiedzający będą mogli zagrać mini mecz ping - ponga z zawodnikami AZS PWSIiP. W szkole odbędą się też liczne pokazy, m.in. masażu, taekwoondo i prezentacja robotów.

Po południu swoje podwoje otworzy też III L.O. w Łomży. Zaproszeni mogą się czuć gimnazjaliści i ich rodzice.

- "Dzień otwarty" to okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną, rozmów z nauczycielami i uczniami, a także poznania samej szkoły - mówi Ewa Witkowska z III L.O.

Reklama

Liceum będzie czynne dla odwiedzających od godz. 14.30 do 16.30.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości