Karol Grochowski nie ukrywa zadowolenia z wyniku, jaki udało mu się uzyskać na Mistrzostwach Świata Word CUP XPC Poland. Siłacz zdobył brązowy medal i pobił swój życiowy rekord.
Karol Grochowski zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata Word CUP XPC Poland z wynikiem 232.5 kg.
- Jadąc na te zawody nastawiałem się na pobicie personal record z 230 kg na sztandze, jednak przygotowanie do zawodów okazało się lepsze niż się spodziewałem i ostatecznie skończyłem 232,5 kg, co dało mi brązowy medal, który jest dla mnie pierwszym i najważniejszym medalem w życiu, wisienką na torcie. Nie dość, że marzyłem o starcie na tych zawodach kończąc fajnym wynikem, to pobiłem swój życiowy rekord, podniosłem więcej niż zakładałem, to jeszcze udekorowano mnie za to medalem. No lepiej już być nie mogło - mówi Karol Grochowski. - Te zawody są moimi trzecimi zawodami, pierwsze w marcu 2021 to były Iron Dead League I rzut we Wrocławiu, gdzie podniosłem 215 kg, kolejne to drugi rzut Iron Dead League Wrocław wrzesień 2021, gdzie podniosłem 225 kg - dodaje.
Reklama
Karol Grochowski trenuje trzy razy w tygodniu. Jeden trening trwa średnio 2,5 godziny. Do tego dochodzą regularne treningi mobilizacyjne i regularne wizyty u fizjoterapeuty.
Kolejne zawody, podczas których będzie można go oglądać, odbędą się 19 grudnia. Karol Grochowski przyznaje, że wybrał ten sport z różnych powodów: m.in. dlatego, że lubi nosić żonę na rękach i uważa, że fajnie jest być silnym.