Skazani odbywający karę w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze wraz z osadzonymi z 37 jednostek penitencjarnych w kraju biorą udział w V Ogólnopolskim Dyktandzie Skazanych. W tym roku, w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, tekst przygotowanego dyktanda nawiązuje do patriotyzmu.
V Ogólnopolskie Dyktando Skazanych, przeznaczone dla osadzonych w zakładach karnych i aresztach śledczych to inicjatywa wychowawców z Czerwonego Boru. W konkursie biorą udział więźniowie z 37 jednostek penitencjarnych.
Każda placówka, która zgłosiła chęć udziału w dyktandzie, otrzymała nośnik z nagranym tekstem przygotowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży. W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, nawiązuje on do patriotyzmu i wartości związanych z ojczyzną.
Organizatorzy czekają na prace więźniów do 26 października. W skład komisji dokonującej oceny, wchodzą pracownicy OKE oraz łomżyńscy poloniści.