Takich anomalii dawno nie było! Dzisiejszy poranek przywitał nas śniegiem! W nocy termometry w Łomży pokazywały nawet 8 stopni na minusie! Czy to powrót zimy?
O takim zimnie już zdążyliśmy zapomnieć. Śnieg stopniał, wydawałoby się, na dobre, już w marcu. Tymczasem dziś w nocy biały puch przykrył całą Łomżę. Termometry pokazywały w nocy nawet -8 stopni.
Okazuje się, że maj potrafi być bardziej kapryśny, niż kwiecień. W tamtym roku także w tym miesiącu notowaliśmy rekordowo zimne temperatury- 4-5 stopni na plusie. Śnieg w maju spadł jednak u nas po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat.
Na szczęście na nocnych opadach powinno się już zakończyć. Wg białostockiego Biura Prognoz IMiGW, termometry w ciągu dnia pokażą dziś do 11 stopni na plusie. Noc, choć zimna, obejdzie się bez przymrozków. W weekend ma zaś wrócić słoneczna i ciepła wiosna, z temperaturą do 20 stopni na plusie.