Reklama

Śniegu już nie będzie - wraca wiosna

06/05/2011 06:00

Ostatnia tej wiosny zimna noc już za nami! W niedzielę termometry pokażą nwet 20 stopni na plusie. Póki co musimy jednak znieść jeszcze chłodny i zachmurzony piątek.

Zdaniem synoptyków, majowe przymrozki, które trwają w naszym regionie od 3. maja to nic strasznego. Po prostu tzw. "zimni ogrodnicy" nieco się pospieszyli i zamiast przyjść w połowie maja, wybrali początek miesiąca.

Prowadzone pomiary meteorologiczne wskazują, że mrozy od lat opuszczają nasz region dopiero po 15. maja, kiedy przejdą już tzw. "zimni ogrodnicy" (12,13 i 14. maja) i "zimna Zośka" (15. maja).

W tym roku ostatnie wiosenne chłody nieco się pospieszyły. Jednak za nami już ostatnia zimna noc. Teraz temperatura stopniowo będzie wzrastać. W nocy obędzie się już bez przymrozków. W sobotę możemy spodziewać się maksymalnie 15 stopni na plusie, w niedzielę- nawet 20. Będzie też słonecznie.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości