Reklama

Spacer po parku między krowami?

20/08/2015 08:09

Łatwo się planuje różne rzeczy zza biurka i w oderwaniu od rzeczywistości. W końcu papier wszystko przyjmie. Życie jednak wymusza czasami różne rozwiązania, a sytuacje jakie się pojawiają czasem trudno przewidzieć. Tak właśnie jest z parkiem Jana Pawła II który, jak wczoraj obwieścił ratusz, będzie tworzony już od tego roku.

Podczas porannego bądź wieczornego spaceru po parku możemy spotkać stado krów? Bzdura? Wcale nie! Tak się bowiem składa, że część terenu, na którym umiejscowiony jest park stanowi prywatną własność pewnego pana, który od lat opiera się wszelkim próbom jego odkupienia. Próbowało miasto, próbowała Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Wszyscy odeszli z kwitkiem.

Tak się składa, że ów gospodarz posiada krowy, które jeszcze niedawno wypasał niemal pośrodku parku Jana Pawła II. Doskonale o tym wiedzą okoliczni mieszkańcy, którzy przez lata przywykli do widoku krów w środku osiedla. Ponieważ działka jest jego własnością, to nie ma takiej siły, która zabroniłaby panu te krowy wypasać prawie w środku parku! Ale na tym nie koniec. Miasto będzie musiało zapewnić właścicielowi i jego krowom dostęp do pastwiska. Najprawdopodobniej od strony ulicy Zawadzkiej czyli od wschodu, bo od południa teren ogranicza osiedle Górka Zawadzka z dwoma stojącymi po sąsiedzku blokami.

Reklama

- Jeżeli radni wyrażą zgodę na przesunięcie i zabezpieczenie środków na realizację parku, to wtedy na pewno będą podejmowane działania takie, żeby zapewnić odpowiedni dostęp do tej działki w sposób, który będzie najmniej uciążliwy dla osób korzystających z parku - wyjaśnia Łukasz Czech z Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji Urzędu Miejskiego w Łomży.

Jest tylko jeszcze jedno pytanie. Jakie działania podejmą urzędnicy, żeby spacerowiczów odgrodzić również od zapachów, jakie bez wątpienia towarzyszyć będą krowom i roznosić się po okolicy?

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości