Do 5 tysięcy złotych grzywny grozi kobiecie, która w Jedwabnem wyrzuciła przez okno samochodu reklamówkę ze śmieciami. Policjantom tłumaczyła, że spieszyła się do pracy, a "firma sprzątająca miasto i tak je zabierze". Wpadła dzięki monitoringowi.
Wszystko wydarzyło się w połowie marca. Pracownik monitoringu miejskiego w Jedwabnem zauważył kierowcę forda, który wyrzuca przez okno pełną reklamówkę. Okazało się, że w środku są śmieci.
- Pracownik urzędu od razu powiadomił miejscowych policjantów. Ci, ustalili, kto stoi za zaśmieceniem miejsca publicznego. Osobą tą okazała się 49-latnia mieszkanka powiatu łomżyńskiego. Już mundurowym, którzy na co dzień zajmują się sprawami o wykroczenia, kobieta tłumaczyła, że wyrzuciła śmieci, bo spieszyła się do pracy. Stwierdziła, że firma sprzątająca miasto i tak zabierze je na wysypisko - relacjonuje KMP w Łomży
Reklama
49-letnia kobieta odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Policja podaje, że grozi jej grzywna do 5 tys. zł.
zdj. KMP w Łomży