Od poniedziałku, 18 grudnia, łomżyńska policja rusza z akcją „Zabłyśnij w Łomży”. Prowadzone przez mundurowych działania spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, dlatego podjęto decyzję o przeprowadzeniu akcji również w tym roku.
Akcja ,,Zabłyśnij w Łomży'' będzie trwała od 18 do 29 grudnia, a odblaski będą umieszczane na specjalnym słupie przed budynkiem Komendy miejskiej Policji. Do działań mających na celu popularyzację odblasków dołącza Spółdzielnia Mieszkaniowa „PERSPEKTYWA”.
- W tym roku do naszej akcji, która powstała dzięki współpracy z Urzędem Miasta, dołączyła Spółdzielnia Mieszkaniowa „PERSPEKTYWA” - informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Łomżyńscy mundurowi podkreślają, że korzystanie z elementów odblaskowych powinno być świadome, w szczególności przez pieszych.
- Samo posiadanie elementów odblaskowych nie wpływa na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Należy je nosić w taki sposób, by być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego - wyjaśnia KMP Łomża.
źródło: KMP Łomża/ oprac. mylomza.pl
zdj. główne: KMP Łomża